PARAFIA ŚW. BRATA ALBERTA CHMIELOWSKIEGO W KĘTRZYNIE

AKTUALNOŚCI

Przez cały październik zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych na wspólny różaniec o godz. 17.30.

Dziś mija rok, od poświęcenia nowych konfesjonałów, które w niedzielę, 14 września 2014 roku, uroczyście poświęcił ks. proboszcz. Tego samego dnia ruszyły w nich pierwsze spowiedzi. Nowe konfesjonały, tam korzystamy z daru Bożego Miłosierdzia, są naszym darem ołtarza dla upamiętnienia Nawiedzenia Matki Bożej Miłosierdzia w obrazie Ostrobramskim. Na spowiedź w nowych konfesjonałach, tak jak i do innych konfesjonałów zapraszamy.

Rok Wiary - 14 października 2012 r.

Nowy Rok Liturgiczny 2015/2016 będzie ROKIEM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.
• Rozpoczęcie Roku Miłosierdzia Bożego 8 grudnia 2015 r. w Święto Niepokalanego Poczęcia NMP
• Zakończenie Roku Miłosierdzia Bożego 20 listopada 2016 r. w Święto Chrystusa Króla Wszechświata

Dla Polski ma to szczególne znaczenie i jest niezwykłym znakiem, gdyż Ojciec Święty Franciszek będzie w tym czasie gościł w naszym kraju w 1050. rocznicę Chrztu Polski i weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, gdzie w Łagiewnikach jest ustanowione przez Św. Jana Pawła II Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Święty Jan Paweł II powiedział kiedyś - kto kocha, się nie starzeje - więc wszyscy możemy przyjść, kto kocha, do Krakowa i na spotkanie z Ojcem Świętym. Możemy całą młodzież i nie tylko młodzież zaprosić. Myślę, że dla każdego się miejsce znajdzie i otwarte drzwi u ludzi w Diecezjach, również w naszej Archidiecezji Warmińskiej.